četvrtak, 17. rujna 2015.

LJEKOVITIM BILJKAMA IZLIJEČITE MIOME

LJEKOVITIM BILJKAMA IZLIJEČITE MIOME
Miom je dobroćudna izraslina nastala iz glatkog mišićnog tkiva materice i javljaja se najčešće u reprodukcijskom razdoblju kod žena, a često povuče sam od sebe po prestanku tog razdoblja.

Miomi mogu da rastu u tkivu materice, ispod sluznice materice, na zidu materice, ili su za zid materice pričvršćeni tanjom ili debljom peteljkom. Oko 20 posto žena do svoje 30-te godine oboli od mioma, a čak i do 50 posto oboli do svoje 50-te godine. Smatra se da svaka treća žena u svom životu dobije miom materice. Pretpostavlja se da hormon jajnika (estrogen) podstiče rast mioma, pa možemo reći da su to dobroćudni tumori koji su zavisni od estrogena, te da svaka promena vrednosti estrogena u krvi može uticati na pojavu i rast mioma.

Zbog toga se često dogodi da se miomi sami od sebe povuku po prestanku reprodukcijskog razdoblja i nastanku menopauze.

Simptomi obolelih od mioma

bol u krstima

produžena menstruacija

bol u donjem dijelu stomaka

poremećaj stolice i mokraće

Često se desi da trudnice dobiju spontani pobačaj jer se u drugom i trećem mjesecu trudnoće pojačava lučenje hormona estrogena, pa miom naglo počne da raste pod uticajem veće količine hormona.

Brojni su dokazi da ishrana siromašna vlaknima i bogata mastima doprinosi porastu hormona estrogena u krvi. Nažalost sve veća upotreba antibiotika, pesticida i hormona rasta u hrani, prilikom tova peradi, svinja i goveda, kao i kod krava za mužu, doprinose da se kroz meso i mlijeko, kao i mliječne i mesne prerađevine unose u organizam gore navedene supstance i prilikom metabolizma interferiraju sa ženskim polnim hormonima u crijevima.

Dokazano je da organski proizvedeno mlijeko i mliječni proizvodi kao i meso, ne djeluju štetno na tkivo materice i grudi.

Preveliko unošenje zasićenih masnoća u organizam (maslac, kajmak, kačkavalj, svinjsko meso, jaja…) kao i stres doprinose nagomilavanju viška masnih materija u organizmu, što takođe nepovoljno utiče na pojavu i rast mioma.

Samo pomoću biljaka pogotovu onih u kojima se nalazi vitamin F (žitarice, klice žitarica, sjemena i plodovi), nerafinisana ulja možemo izbaciti višak masnih materija iz organizma. Moramo izgraditi jak imuni sistem koji bi nas zaštitio od toksina, virusa i ostalih patogenih mikroorganizama i omogućio našim ćelijama pravilnu razmenu materija radi stvaranja zdravih i normalnih ćelija u organizmu, stabilan nervni sistem, dobru cirkulaciju i normalan rad svih endokrinih žlijezda.

Biljna pomoć oboljelim od mioma

Recept za oboljele od mioma materice

Hajdučka trava 100 grama

Virak 50 grama

Rastavić 50 grama

Neven 50 grama

Očajnica 50 grama

Kupina 50 grama

Matičnjak 50 grama

Tri kašike mješavine čaja preliti sa 750 ml ključale vode, poklopiti, ostaviti 40 min, procijediti u staklenu bocu i popiti tokom dana.

– Donji dio stomaka masirati uljem u kome se nalaze trave kamilica, verem, ivanjsko cveće i list maline.

Drugi recept za oboljele od mioma materice

Petrovac 100 grama

Kopriva 50 grama

Uva 50 grama

Hrast (mladi list) 50 grama

Orah 30 grama

Rusa (suha biljka )30 grama

Macina trava 50 grama

Priprema i upotreba kao kod prethodnog čaja!

U slučaju pojave krvarenja i jakih i čestih menstruacija u ove čajeve dodavati po 100 gr trave rusomače. 2-3 puta nedeljno vršiti ispiranje čajem od 100 gr rastavića, 50 gr neprskane zobi i 50 gr hajdučke trave.

Izbjegavati biljke sa estrogenskim delovanjem poput anisa, crvene djeteline, žalfije, žen šena, vučjeg korena, kikirikija… jer mogu da stimulišu prekomerno lučenje estrogena, a time mogu i doprineti povećanje već stvorenih mioma ili pojavi novih.

Nema komentara:

Objavi komentar